"Puls Biznesu" powołuje się na najnowszy raport ekspertów CBRE, w którym prognozują oni, że w 2018 r. łączna wartość inwestycji w europejskie nieruchomości przekroczy rekordowe 291 mld EUR uzyskane w 2017 r.

Jak pisze gazeta, aż 78 proc. przebadanych przez CBRE inwestorów przyznało, że ich aktywność będzie taka sama albo większa niż przed rokiem. Zdaniem analityków rekord padnie także w Polsce, która przyciąga inwestorów m.in. w Korei Południowej i RPA, zachęcanych niskimi stopami procentowymi, a także rozwojem sektorów e-commerce i nowoczesnych usług dla biznesu.

"W 2017 r. łączna wartość transakcji inwestycyjnych w Polsce wyniosła ponad 5 mld EUR. Według wstępnych danych pierwsze trzy miesiące tego roku zamknęliśmy wynikiem na poziomie około 1,5 mld EUR. Jeśli kolejne kwartały będą przynajmniej tak dobre jak pierwszy, cały rok zapowiada się bardzo obiecująco. Toczy się kilka znaczących procesów sprzedaży pojedynczych budynków i portfeli" - mówi cytowany przez "Puls Biznesu" Przemysław Felicki, dyrektor w dziale rynków kapitałowych CBRE. (PAP)