Jak poinformował PAP Jan Andrzej Prawelski z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych, wspólna oferta przewozowa zostanie wprowadzona 1 maja br.

„Oferta dotyczy przejazdów pociągami POLREGIO w relacjach od stacji Jarosław do stacji znajdujących się w kierunku Rzeszowa. Powiązana jest z przejazdami autobusowymi realizowanymi przez PKS Jarosław z przystanków na odcinku Narol-Horyniec Zdrój-Lubaczów w kierunku Jarosławia” – wyjaśnił.

Prawelski dodał, że warunkiem skorzystania z oferty w przypadku biletu na przejazd pociągiem relacji Jarosław-Rzeszów jest posiadanie przez podróżnego biletu autobusowego np. z Lubaczowa do Jarosławia.

„Bilety na przejazd pociągiem można nabyć wyłącznie na stacji Jarosław w dniu wyjazdu w punktach kasowych lub w pociągu u obsługi, nie ma wówczas dodatkowej opłaty. Podróżny musi tylko wręczyć kasjerowi lub konduktorowi wykorzystany w dniu wyjazdu bilet autobusowy relacji Narol-Horyniec Zdrój-Lubaczów–Jarosław” – zaznaczył.

Analogiczna sytuacja będzie miała miejsce dla osób, które najpierw będą podróżować pociągiem POLREGIO z Rzeszowa i będą chciały się przesiąść do autobusu PKS w Jarosławiu i kontynuować podróż w kierunku Narol-Horyniec Zdrój-Lubaczów.

W ramach oferty „Bilet Jarosławski” podróżni, którzy będą spełniać te warunki będą mogli nabyć bilet na przejazd pociągiem w niższej cenie. Np. za przejazd pociągiem na odcinku Jarosław – Przeworsk bilet będzie kosztował 2 zł, a cena regularna wynosi 3,2 zł; natomiast za bilet relacji Jarosław – Rzeszów trzeba będzie zapłacić 6 zł zamiast 9 zł. Prawelski zaznaczył, że od wymienionych cen podróżnym przysługują wszystkie ulgi ustawowe.

Przewoźnicy nie wykluczają w przyszłości rozszerzenia oferty. (PAP)

autor: Wojciech Huk

edytor: Jacek Ensztein