Giełda Papierów Wartościowych jest w trakcie tworzenia aktualizacji strategii, a jednym z jej elementów może być utworzenie rynku "private market", gdzie możliwy byłby obrót instrumentami niepublicznymi - poinformował w piątek dziennikarzy prezes GPW Marek Dietl.

"Jesteśmy w trakcie tworzenia strategii. (...) Jednym z projektów, który wydaje się, że ma duże szanse powodzenia, jest inicjatywa 'private market', czyli obrót niepublicznymi instrumentami w sensie zapewnienia przejrzystości. To bardzo innowacyjny projekt, takich rozwiązań jeszcze nigdzie nie ma" - powiedział Dietl.

"Ambitny plan aktualizacji strategii i realizacji nowych inicjatyw strategicznych staje się coraz bardziej realny. W czerwcu tego roku przedstawimy te inicjatywy strategiczne. W tej chwili na tyle skróciliśmy już tę liczbę inicjatyw, że jest ich 21, z czego około 12 chcielibyśmy wdrożyć" - dodał.

Inicjatywy wiążą się z pracami nad aktualizacją strategii GPW do 2020 roku. Prezentacja aktualizacji strategii GPW ma nastąpić w czerwcu, a rozpoczęcie jej realizacji planowane jest na lipiec.