Kobieta, wraz z zatrzymanymi wcześniej dwoma osobami: 28-letnią kobietą i 51-letnim mężczyzną, kierowała grupą przestępczą. W sumie w tej sprawie zarzuty przedstawiono już dziewięciu mieszkańcom woj. łódzkiego, kobietom i mężczyznom w wieku od 24 do 51 lat.

Do pierwszych zatrzymań doszło na początku 2009 roku. Według ustaleń śledztwa, które prowadzi prokuratura w Pabianicach, szefowie grupy wyszukiwali wśród dalszych lub bliższych znajomych tych, którzy mają problemy finansowe.

Proponowali im, aby za pewne kwoty wystąpili w bankach o kredyty - zarówno konsumpcyjne jak i na zakup samochodów - posługując się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu. W ten sposób wyłudzili co najmniej 1,5 mln zł.

Jak informuje policja, cztery takie wyłudzone na kredyt samochody - volvo, bmw, ford i nissan - łącznej wartości 120 tys. zł zostały odzyskane przez policjantów. Zabezpieczono także majątek podejrzanych na poczet grożących kar - w tym gotówkę i pojazdy wartości ponad 103 tys. zł. Śledczy szacują, że straty banków mogą sięgnąć nawet kilku milionów zł.