Japoński koncern, znany z produkcji m.in. zegarków, wprowadził na rynek pierwszy aparat cyfrowy z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem w 1995 r., czym zyskał silną pozycję wśród producentów zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Jednak, jak poinformowała agencja, w ostatnim roku obrachunkowym zakończonym w marcu sprzedaż aparatów exilim i innych cyfrówek marki Casio spadła do 550 tys. sztuk, czyli 200 tys. poniżej założonego celu (co oznaczało jedną dziesiątą wielkości sprzedaży ze szczytowego okresu z roku obrachunkowego 2007).

Casio Computer podała w środę, że w roku obrachunkowym 2017 zanotowała straty nadzwyczajne na poziomie 4,6 mld jenów (42 mln dol.). Jak wskazano, firmie "trudno było zrestrukturyzować jej dział produkcji aparatów cyfrowych ze względu na rozpowszechnienie się smartfonów wyposażonych w zaawansowane aparaty".

Prezes Casio Computer Kazuhiro Kashio cytowany przez Kyodo zapowiedział jednak, że firma wykorzysta technologie, jakie stosowała w swych aparatach, do nowych "rozwiązań w dziedzinie sportu i medycyny".

W przeciwieństwie do rywali takich jak Canon czy Sony, Casio Computer nie produkował tzw. jednoobiektywowych lustrzanek czy bezlusterkowych aparatów cyfrowych.

>>> Czytaj też: BMW wycofuje z rynku ponad 300 tys. aut. Istnieje w nich ryzyko niebezpiecznej utraty zasilania