Murapol kupił działkę w Katowicach i oferuje lokale w inwestycji Śląskie OgrodyWarszawa, 15.05.2018 (ISBnews) - Grupa Murapol sfinalizowała zakup nieruchomości o powierzchni wynoszącej blisko 0,9 ha, zlokalizowanej przy ul. Bytkowskiej w Katowicach, za kwotę ponad 4,5 mln zł netto, poinformowała spółka. Grupa, wraz z nabyciem prawa własności do terenu, uruchomiła sprzedaż zaprojektowanej na nim inwestycji - Murapol Śląskie Ogrody, dodano.

"Katowice to bardzo atrakcyjny rynek z punktu widzenia prowadzenia działalności deweloperskiej. Jesteśmy obecni na nim już 10 lat i bardzo dobrze znamy preferencje lokalowe mieszkańców, co pozwala nam tworzyć optymalnie dopasowaną do ich oczekiwań ofertę. Wyrazem tego jest zainteresowanie klientów realizowanymi w tym mieście inwestycjami. W pierwszym kwartale 2018 roku w stolicy województwa śląskiego wypracowaliśmy najwyższą, spośród wszystkich naszych krajowych lokalizacji, kontraktację mieszkań. Murapol Śląskie Ogrody to już nasz trzeci katowicki projekt wprowadzony do sprzedaży w bieżącym roku. Inwestycja posiada bardzo ciekawą lokalizację, której infrastruktura odpowiada na potrzeby zarówno młodych aktywnych osób, rodzin z dziećmi, a także seniorów" - powiedział prezes Nikodem Iskra, cytowany w komunikacie.

W 6-kondygnacyjnym budynku znajdują się kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 8,5 tys. m2. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive, pracownia projektowa należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment doradczo-wykonawczy holdingu Murapol. Zgodnie z obecnym harmonogramem inwestycji, budowa rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca br., a przekazanie gotowych mieszkań nabywcom przewidziano na ostatni kwartał 2019 roku, dodano.

"Tylko od początku bieżącego roku Murapol zaoferował mieszkańcom Katowic blisko 740 mieszkań. Poza projektem Murapol Śląskie Ogrody, Grupa wprowadziła do sprzedaży mieszkania w ramach drugiego etapu inwestycji Murapol Nowy Bażantów przy ul. Bażantów oraz w nowej inwestycji - Murapol Apartamenty Trzy Stawy przy ul. Granicznej, będącej projektem klasy premium. Obecnie grupa przygotowuje kolejne etapy już realizowanych projektów, a także zupełnie nowe inwestycje, w ramach których powstanie ponad 2,3 tys. lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 98 tys. m2" - podsumowano.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Grupa Murapol podpisała 3 605 umów sprzedaży mieszkań w 2017 r.

(ISBnews)