Warszawa, 17.05.2018 (ISBnews) - Trudne warunki i niższa produkcja węgla w Zakładzie Górniczym Janina utrzymają się prawdopodobnie w całym 2018 r., poinformował wiceprezes Tauron Polska Energia Marek Wadowski.
"Spadek produkcji węgla w I kw. w grupie Tauron wyniósł 6%, co było spowodowane trudnymi warunkami geologicznymi i górniczymi w kopalni Janina. Spodziewamy się, że te trudne warunki utrzymają się w całym 2018 r." - powiedział wiceprezes Marek Wadowski.
Produkcja węgla handlowego w I kwartale 2018 r. wyniosła 1,42 mln ton i była niższa o 6% r/r ze względu na trudne warunki geologiczne w ZG Janina oraz przesunięcie w czasie rozruchu jednej ze ścian w ZG Sobieski, podała spółka w komunikacie. Wolumen sprzedaży węgla był zbliżony do produkcji surowca i wyniósł 1,43 mln ton. W tym okresie 53% zapotrzebowania Grupy Tauron na węgiel zostało zaspokojone z własnych zakładów górniczych grupy. Pozostała część zapotrzebowania została pokryta ze źródeł zewnętrznych.
Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.
(ISBnews)