ATC Cargo chce przekroczyć 100 tys. TEU obsługiwanych kontenerów w tym roku


Warszawa, 21.05.2018 (ISBnews) - ATC Cargo planuje w tym roku przekroczyć 100 tys. TEU objętości obsługiwanych kontenerów wobec ok. 88,4 tys. TEU w ub.r., podała spółka. Głównym celem ATC Cargo w br. jest dalsze wzmacnianie pozycji na rynku usług spedycji kontenerowej poprzez optymalizację kosztów oraz ekspansywne działania pozwalające na pozyskiwanie nowych klientów.
"W pierwszym kwartale 2018 r. ATC Cargo obsłużyła 28 910 TEU, co oznacza przyjętą pojemność kontenera ładunkowego. W analogicznym okresie 2017 r. spółka obsłużyła 19 019 TEU, co wyznacza dynamikę wzrostu spółki na poziomie 52%. Za tym idzie też wzrost przychodów, które w pierwszym kwartale wyniosły 50 434 556,79 zł, w porównaniu do 45 928 117,35 zł osiągniętych w tym samym okresie w roku 2017. To wzrost o 9,81%. ATC Cargo w tym roku planuje przekroczyć 100 tys. TEU" - czytamy w komunikacie.
TEU (twenty-feet equivalent unit) to jednostka pojemności równoważna objętości kontenera o długości 20 stóp.
"Pobiliśmy rekord wszechczasów, jeśli chodzi o liczbę obsłużonych kontenerów. […] Nasza pozycja na rynku polskim jest coraz silniejsza. To efekt naszej kilkuletniej historii, zwykłej organicznej pracy, która przynosi efekty. Z roku na rok coraz większe i coraz bardziej spektakularne" - skomentował prezes Artur Jadeszko, cytowany w komunikacie.
Głównym celem w 2018 roku jest dalsze wzmacnianie pozycji na rynku usług spedycji kontenerowej poprzez optymalizację kosztów oraz ekspansywne działania pozwalające na pozyskiwanie nowych klientów. ATC Cargo ma w planach również rozwój usług magazynowych na bazie własnego magazynu w Gdańsku, a także kontynuację działań mających na celu zwiększenie skali działalności spółki oraz dalsze umacnianie jej pozycji rynkowej, podano także w komunikacie.
"W 2015 r. na terenie Chin utworzyliśmy nowe spółki, zdobyliśmy koncesję i z powodzeniem rozpoczęliśmy działalność operacyjną. Ta strategia jednak się zmieniła wraz z nabyciem pakietu akcji ATC Cargo - 7,58% - przez naszego dotychczasowego partnera: Worldwide Logistics Group. Teraz pozycjonujemy się jako grupa i mimo, że wciąż jesteśmy silnym graczem na rynku azjatyckim, szczególnie chińskim, to chcemy nasze cele realizować już wspólnie. To ważne, bo Worldwide Logistics Group w tym roku obsłuży, według szacunków, około 600 tys. firm, a to oznacza, że jest to jeden z wiodących operatorów na świecie. Łączymy siły i stajemy się częścią potężnej grupy" - wskazał Jadeszko.
WWL, który w lutym br. nabył 7,54% akcji ATC Cargo, ogłosił w marcu, że wybrał Polskę na centrum operacyjne ekspansji w Europie przede wszystkim ze względu na partnerstwo z ATC Cargo.
W I kw. 2018 r. ATC Cargo miało 166,91 tys. zł skonsolidowanego zysku netto wobec 202,16 tys. zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 50,81 mln zł wobec 45,85 mln zł. Jednostkowy zysk netto w tym okresie wzrósł do 325,73 tys. zł z 207,62 tys. zł zysku rok wcześniej.
ATC Cargo jest operatorem logistycznym obsługującym ładunki "door to door" transportem morskim, lotniczym, drogowym bądź z zastosowaniem rozwiązań intermodalnych. Zajmuje się również obsługą celną, wykonywaniem wymaganych badań, uzyskiwaniem stosownych certyfikatów, magazynowaniem, obsługą portową (w Chinach ATC Cargo obecne jest w 16 portach) itp. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.
(ISBnews)