Przychody Asbis wzrosły wstępnie o ok. 55% r: r do 123 mln USD w kwietniuWarszawa, 22.05.2018 (ISBnews) - Asbis wypracował w kwietniu 2018 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 123 mln USD wobec 79 mln USD w kwietniu 2017 r., co oznacza wzrost o ok. 55% r/r, wynika ze wstępnych danych szacunkowych.

"Obserwujemy ciągły wzrost zapotrzebowania na dystrybuowane przez nas produkty. Duże wzrosty przychodów zanotowaliśmy na wszystkich rynkach, na których działamy, jednak największe w regionie dawnego Związku Radzieckiego. Dodatkowo w Europie Środkowo-Wschodniej zanotowaliśmy kolejny miesiąc wzrostu sprzedaży, co łącznie sprawiło, że kwiecień jest kolejnym w tym roku miesiącem dwucyfrowych wzrostów naszych przychodów. Jest to też niewątpliwie bardzo dobry wynik, który pozwala kierownictwu naszej organizacji czuć dużą satysfakcję, ponieważ zarządza firmą w sposób, dzięki któremu Asbis wychodzi z kryzysu znacznie silniejszy" - powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc Siarhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)