Amica: Nadal są szanse na pozyskanie praw do marki FagorPoznań, 24.05.2018 (ISBnews) - Amica nadal widzi możliwość pozyskania praw do używania marki sprzętu AGD Fagor, poinformował wiceprezes Piotr Skubel.

"Temat może wrócić. Temat nie jest zamknięty" - powiedział Skubel dziennikarzom podczas otwarcia nowego showroomu spółki w Poznaniu.

Wyjaśnił, że choć poprzednia oferta wygasła, prawo do ewentualnego wynajęcia marki wróciło do Grupy Mondragon i od niej może być pozyskane.

Wymaga to jednak ustalenia na nowo formuły i warunków umowy, co może zająć kilka miesięcy. Nie jest też wykluczone, że prawami do marki Fagor zainteresowane są inne podmioty.

Skubel podkreślił, że marka Fagor nadal byłaby atrakcyjnym aktywem dla Amiki, także w formule wynajmu praw do jej używania.

Amica złożyła 30 listopada ub.r. ofertę (pod warunkami zawieszającymi) przejęcia od hiszpańskiej spółki Edesa Industrial S.L. (w upadłości) linii biznesowej zajmującej się sprzedażą dużego sprzętu AGD pod marką Fagor. Całkowita cena transakcji miała wynieść 5 mln euro. Amica oceniała, że potencjalne przejęcie marki Fagor to furtka na rynek hiszpański i potencjał na kilkadziesiąt milionów euro obrotów w perspektywie kilku lat.

W marcu prezes Jacek Rutkowski poinformował, że ta oferta wygasła.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)