Portfel zamówień Rafako - bez Opola - był wart ponad 3 mld zł na 31 IIIWarszawa, 28.05.2018 (ISBnews) - Wartość portfela zamówień grupy Rafako wynosiła ponad 3 mld zł na koniec marca br., z uwzględnieniem projektu Jaworzno, ale bez kontraktu w Opolu, poinformowała spółka. Do końca maja spółka chce pozyskać kontrakty o wartości ponad 160 mln zł.

"Wartość portfela zamówień grupy na dzień 31 marca 2018 wynosiła ponad 3 mld zł. Największą część stanowi Projekt Jaworzno 910MW – 1,4 mld zł, z czego 0,1 mld zł pozostaje do realizacji wprost przez Rafako S.A. i 1,3 mld zł przez spółkę celową SPV Jaworzno. Portfel zamówień nie uwzględnia kontraktu w Opolu (pozostała do realizacji wartość 0,5 mld zł przypadająca na jednostkę dominującą została podzlecona w całości podmiotowi spoza Grupy Kapitałowej Rafako)" - czytamy w raporcie.

Znaczącą większość zleceń w strukturze portfela zamówień stanowią kontrakty z segmentu budownictwa energetycznego, podano także.

20 marca br. oferta spółki warta 50 mln euro została wybrana przez Elering AS do realizacji "Budowy pod klucz tłoczni gazu Paldiski i Puiatu w Estonii", a 29 marca podpisano umowę o wartości 13,4 mln euro na zaprojektowanie, dostawę i montaż zbiornika LNG w Finlandii, przypomniano.

"Od stycznia do chwili obecnej podpisaliśmy kontrakty o wartości blisko 150 mln zł. Wśród nich są już projekty związane z dostosowaniem do regulacji BAT. Aktualne oferty Rafako z pierwszą ceną wynoszą blisko 1,2 mld zł. Do końca maja planujemy podpisanie kontraktów na łączną kwotę powyżej 160 mln zł. Nasze cele związane z pozyskaniem do portfela zamówień zleceń o wartości między 900 mln zł a 1,2 mld zł w 2018 roku są jak najbardziej aktualne i realne" - powiedziała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail, cytowana w komunikacie.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG.

(ISBnews)