Ultimate Games zadebiutuje na NewConnect w połowie czerwca br.Warszawa, 28.05.2018 (ISBnews) - Ultimate Games zadebiutuje na rynku NewConnect w połowie czerwca tego roku, poinformowała spółka.

"Ultimate Games to producent i wydawca m.in. gry 'Ultimate Fishing Simulator', która w dniu premiery (jako gra w tzw. early access) na PC znalazła się na 6. miejscu wśród globalnych bestselerów platformy Steam, największego sklepu z grami na świecie. Ultimate Fishing Simulator w wersji na urządzenia mobilne na platformie Google Play znajdował się wielokrotnie wśród 10 najlepszych gier z kategorii symulacje. Od czasu premiery do dnia dzisiejszego gra została pobrana na urządzeniach mobilnych ok. 3 mln razy. Tytuł utrzymuje się średnio na 350. miejscu wśród najbardziej dochodowych aplikacji mobilnych na świecie" - czytamy w komunikacie.

W 2017 roku Ultimate Games osiągnęło przychody netto ze sprzedaży w wysokości 1,3 mln zł, a zysk firmy wyniósł 0,4 mln zł. Warto podkreślić, iż niemal cały wynik finansowy został osiągnięty w czwartym kwartale, kiedy to swoją premierę miały kluczowe tytuły Ultimate Games. Szacunkowe wartości za pierwszy kwartał 2018 r. to 0,7 mln zł (przychody netto) i 0,22 mln zł (zysk netto), podano również.

"Debiut na rynku NewConnect to ważny etap rozwoju spółki. Co prawda, obecnie nie potrzebujemy dodatkowego finansowania, ale rok temu obiecaliśmy naszym inwestorom debiut na giełdzie, więc dotrzymujemy słowa. Od początku działalności dbamy o dobrą komunikację z akcjonariuszami i przejrzystość w działaniach. Debiuty innych spółek z branży gamingowej, takich jak np. CreativeForge Games, gdzie kurs pierwszego dnia notowań wzrósł o 166%, pokazują duży sentyment inwestorów do branży gier. Liczymy na powtórkę" - powiedział CEO Mateusz Zawadzki, cytowany w komunikacie.

Spółka pracuje obecnie nad ponad 20 produkcjami na różne platformy (tj. mobile, PC, Switch, PS, Xbox), które zostaną wydane w latach 2018-2020. Tworzy je kilkanaście zespołów deweloperskich, rozproszonych po całym kraju. Najbardziej oczekiwane premiery to "Pro Fishing 2018" (wersja free to play na PC - premiera latem 2018), "Deadliest Catch: The Game" (gra na licencji Discovery Channel - premiera 2019), "Priest" (symulator księdza egzorcysty - 2019), "Ultimate Fishing Simulator Mobile 2019" (premiera I kwartał 2019) oraz "Ultimate Fishing Simulator" na konsole: Nintendo Switch, PS, Xbox (premiera 2019), podsumowano.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

(ISBnews)