PKP PLK ma zgodę UOKiK na nabycie części mienia PNIWarszawa, 04.06.2018 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na nabyciu przez PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) części mienia Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury (PNI) w upadłości likwidacyjnej, podał Urząd.

W kwietniu Ministerstwo Infrastruktury podało, że PKP Polskie Linie Kolejowe złożyły ofertę nabycia znajdującego się w upadłości likwidacyjnej Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury. Resort podkreślał, że decyzja PKP Polskich Linii Kolejowych oznacza, że pracownicy PNI nie stracą zatrudnienia, a będą nadal działać dla PLK.

Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o. o (PNI) to firma budowlana realizująca kompleksowo zadania inwestycyjne w zakresie projektowania, budowy, modernizacji i remontów infrastruktury kolejowej.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest zarządcą narodowej sieci kolejowej, odpowiedzialnym m.in. za układanie rozkładu jazdy dla pociągów pasażerskich, towarowych oraz specjalnych, bezpieczeństwo, utrzymanie infrastruktury i prowadzenie ruchu pociągów.

(ISBnews)