Zarząd Inter Cars z prezesem Maciejem Oleksowiczem powołany na nową kadencjęWarszawa, 04.06.2018 (ISBnews) - Rada nadzorcza Inter Cars powołała zarząd z Maciejem Oleksowiczem jako prezesem na nową czteroletnią kadencję, podała spółka.

"Zarząd Inter Cars S.A. [...] powziął wiadomość o podjęciu w tym samym dniu przez radę nadzorczą spółki uchwały w sprawie powołania zarządu spółki na okres nowej wspólnej czteroletniej kadencji, której bieg rozpoczyna się w dniu odbycia zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za rok 2017 zwołanego na dzień 21 czerwca 2018 roku, w składzie:

1. Maciej Oleksowicz - prezes zarządu;

2. Krzysztof Soszyński - wiceprezes zarządu;

3. Krzysztof Oleksowicz - członek zarządu;

4. Wojciech Twaróg - członek zarządu;

5. Piotr Zamora - członek zarządu;

6. Tomáš Kaštil - członek zarządu" – czytamy w komunikacie.

Rada nadzorcza postanowiła też, że w skład zarządu będzie wchodzić sześć osób. W kończącej się kadencji w skład zarządu wchodzi także Robert Kierzek.

Maciej Oleksowicz jest prezesem Inter Cars od maja 2017 r.

Inter Cars S.A. to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2004 r. W 2017 r. odnotowała 6,9 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)