Air France-KLM zwolni 1000-1200 procowników

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
13 lutego 2009, 08:40
Francusko-holenderska spółka lotnicza Air France-KLM zwolni w tym roku 1000-1200 pracowników - poinformowała w piątek rzeczniczka firmy.

Firma nie będzie przyjmowała nowych pracowników i nie będzie zastępowała osób odchodzących na emeryturę.W zeszłym roku zredukowano do 2000 etatów.

W ostatnim kwartale (od października do grudnia 2008), kiedy kryzys gospodarczy się pogłębił, Air France-KLM zanotowała straty netto w wysokości 505 milionów euro. W tym samym kwartale rok wcześniej firma zanotowała zysk 139 milionów euro.

Największy w Europie przewoźnik lotniczy poinformował w piątek, że wciąż liczy na zysk w kończącym się w marcu roku fiskalnym, ale jego poziom będzie zależał od sytuacji gospodarczej.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj