Akcjonariusze BSC Drukarni Opakowań zdecydowali o 1 zł dywidendy na akcjęWarszawa, 12.06.2018 (ISBnews) - Akcjonariusze BSC Drukarni Opakowań zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 9,8 mln zł, podała spółka. Daje to 1 zł na akcję - najwięcej w historii obecności spółki na GPW. Spółka pozostałą część zysku wypracowanego w 2017 r., tj. 11,4 mln zł, przeznaczy na kapitał zapasowy.

"Cieszymy się, że beneficjentami rozwoju BSC Drukarni Opakowań są nasi akcjonariusze. W ubiegłym roku w ramach dywidendy przekazaliśmy inwestorom 0,63 zł na akcję, co oznacza, że uchwalona właśnie kwota dywidendy, w przeliczeniu na jeden walor, jest najwyższa w naszej historii obecności na GPW. Pomimo znaczących inwestycji - w bieżącym roku zamierzamy wydać na budowę nowego zakładu produkcyjnego i zakup nowoczesnych maszyn 46,4 mln zł - nie zamierzamy ograniczać kwot dywidendy w kolejnych latach" - powiedział prezes BSC Drukarni Opakowań Janusz Schwark, cytowany w komunikacie.

Dzień dywidendy ustalono na 19 czerwca, a termin wypłaty dywidendy na 26 czerwca 2018 r., podano również.

Biorąc pod uwagę aktualną cenę akcji BSC Drukarni Opakowań, która kształtuje się na poziomie 39 zł, stopa dywidendy wyniosłaby 2,6%.

BSC Drukarnia Opakowań należy do ścisłej czołówki wśród dostawców opakowań z tektury i papieru na polskim rynku. Ponad 80% produkcji spółki trafia do znanych, światowych koncernów, m.in. Procter&Gamble, McDonald's, Henkel, Avon, Colgate. Posiada dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Poznaniu, w których zatrudnia ponad 400 pracowników. Należy do międzynarodowej grupy poligraficznej rlc, poprzez inwestora strategicznego - spółkę Colorpack GmbH, która kontroluje 36% akcji. Akcje BSC Drukarni Opakowań od 2011 r. notowane są na GPW.

(ISBnews)