GPW liczy, że trend odbudowywania się wartości obrotów będzie kontynuowanySopot, 19.06.2018 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) liczy, że trend odbudowywania się wartości obrotów będzie kontynuowany, poinformował ISBnews.tv prezes Marek Dietl.

„Perspektywa na kolejne miesiące wygląda dobrze, ale nie koncentrujemy się na wycenach poszczególnych spółek, lecz generalnie na rynku. Widzimy, po pierwszym szoku po MIFID II kiedy obroty nam spadały, że teraz starają się powoli odbudowywać i mam nadzieję, że ten trend odbudowywania się obrotów będzie trwał nadal" – powiedział Dietl w rozmowie z ISBnews.tv w kuluarach VIII Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Lesław Kretowicz

(ISBnews)