Sieć Zavvi zatrudniała 3,4 tys. osób, od 24 grudnia działała pod nadzorem sądowym. Od tego czasu zamknięto 125 sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii – przypomina AFP.

Część miejsc pracy udało się uratować, także w ostatniej chwili. Ernst&Young, doprowadził obecnie do odkupienia 13 sklepów przez konkurentów: HMV i Head Entertainment, dzięki czemu uratowano 360 miejsc pracy – podlicza Bloomberg. HMV w styczniu kupił już 14 sklepów, a teraz kupuje pięć lokalizacji z 111 pracownikami i w ciągu dwóch tygodni zmieni nazwę placówek. Head Entertainment, który jest kolejnym wcieleniem działalności byłych szefów Virgin Megastore, a potem Zavvi – kupił już 5 sklepów i zadeklarował przejęcie kolejnych trzech.

Firma Zavvi istniała krótko. We wrześniu 2007 r. byli szefowie Virgin Megastores odkupili sieć za – według prasowych relacji – 1 funta. A potem zmienili nazwę. Francuskie Virgin Megastores (w tym olbrzymi sklep z muzyką i książkami na Champs Elysees) wcześniej zmieniły właściciela. W 2001 r. odkupiła je grupa Lagardere, która w tym roku odsprzedała byłe Virgin Megastores funduszowi inwestycyjnemu Butler Capital Partners – pisze AFP.

Zavvi padła ofiarą zniknięcia Woolworths, który przestał istnieć 5 stycznia tego roku, zamykając 800 sklepów i zwalniając 27 tys. osób. Wszystko dlatego, że dostawcą Zavvi była spółka zależna Woolworths -  Woolworths Entertainment UK, która zaczęła mieć kłopoty z dostawami.