Przychody Asbis wzrosły wstępnie o ok. 75% r: r do 161 mln USD w majuWarszawa, 21.06.2018 (ISBnews) - Asbis wypracował w maju 2018 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 161 mln USD wobec 92 mln USD w maju 2017 r., co oznacza wzrost o ok. 75% r/r, wynika ze wstępnych danych.

"Maj to kolejny miesiąc dwucyfrowych wzrostów naszych przychodów. Oznacza to, że nasza strategia oraz jej konsekwentna realizacja przynoszą oczekiwane efekty. Wzrost przychodów nastąpił na wszystkich rynkach naszej działalności, jednak jak zwykle największy udział miała nasza sprzedaż w regionie dawnego Związku Radzieckiego. Silnemu popytowi na smartfony towarzyszyły znaczące wzrosty sprzedaży w kilku liniach produktowych. Wykorzystujemy obecny trend, co pozwala nam optymistycznie patrzeć na przyszłe okresy" – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Siarhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)