Glapiński relacjonując dziennikarzom słowa premiera, powiedział, że Tusk stwierdził, że "zarówno data wejścia do euro, jak i data wejścia do ERM2 jest całkowicie otwarta i będzie przedmiotem analiz merytorycznych". Doradca prezydenta podkreślił, że wystąpienie Tuska zaskoczyło wszystkich. "Było spokojne, otwarte na dialog" - ocenił Glapiński.

Jak zaznaczył, biorąc pod uwagę wtorkowe wystąpienie prezydenta w sprawie kryzysu i środowe premiera to głos obu polityków "brzmi wspólnie". Z kolei rzecznik rządu Paweł Graś powiedział w TVN24, że premier zaproponował podczas spotkania "rozmowę o wspólnej strategii" dojścia do euro. Podkreślił, że o datach jeszcze mowy nie było.

"Element wspólnej strategii zakłada, że być może jedna i druga strona pójdzie trochę ustępstwa i znajdzie wspólny element, natomiast o konkretnych datach nie było absolutnie mowy" - dodał.

Obrady szczytu społecznego zorganizowanego z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego trwają w Pałacu Prezydenckim. Po wystąpieniu prezydenta obrady zostały zamknięte dla dziennikarzy.