Lot nr W6 1457 linii Wizz Air z warszawskiego lotniska Chopina do Neapolu był zaplanowany na godzinę 6:55, ale ostatecznie został odwołany. Co prawda na stronie lotniska pojawiła się wiadomość o odwołaniu rejsu, ale – jak udało nam się dowiedzieć w informacji lotniskowej - port lotniczy uzyskał tę informację dopiero o godzinie 14.00. Wcześniej lotnisko nie posiadało takiej informacji.

Z kolei na stronie Wizz Air widnieje informacja, że lot z 6:55 ma opóźnienie do godziny 14.00, natomiast nie ma wiadomości o odwołaniu (zrzut ekranu z godziny 14:43).

W odpowiedzi na przesłane przewoźnikowi pytania, Wizz Air przekazał nam następujące oświadczenie:

"Dnia 5 sierpnia samolot lotu Wizz Air W6 1447/1458 z Warszawy do Neapolu (i lot powrotny tego samego dnia) musiał zostać poddany nieplanowanej kontroli technicznej i z tego względu został odwołany. Zgodnie z polityką linii Wizz Air i regulacjami Komisji Europejskiej pasażerowie odwołanego lotu otrzymali posiłki, zakwaterowanie w hotelu, możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. kosztów na konto WIZZ. Wizz Air przeprasza pasażerów za wszelkie niedogodności, ale bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi jest priorytetem linii.”

Zwróciliśmy się również z pytaniami do biura podróży Itaka, którego klienci także mieli lecieć samolotem Wizz Air do Włoch, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Będziemy na bieżąco aktualizować informacje.

Odszkodowanie

Urząd Lotnictwa Cywilnego przypomniał niedawno, że w przypadku odwołania lotu, pasażer ma prawo do odszkodowania, a jego wysokość uzależniona jest od długości lotu i może wynieść nawet 600 euro. 250 euro dla lotów o długości do 1500 km, 400 euro dla dłuższych lotów w Unii Europejskiej albo innych lotów na dystansie 1500-3500 km oraz 600 euro dla lotów poza Unią Europejską dłuższych niż 3500 km. >>> Czytaj więcej na ten temat