"Jako grupa kapitałowa wypracowaliśmy w pierwszych sześciu miesiącach skonsolidowany zysk netto na poziomie 2,4 mld zł. Oznacza to 38 proc. wzrost w porównaniu z pierwszym półroczem 2017 roku" - powiedział cytowany w czwartkowym komunikacie prezes Surówka.

Spółka podała, że pierwszej połowie 2018 roku Grupa PZU odnotowała 2,4 proc. wzrost składki przypisanej brutto do 11,9 mld zł w porównaniu do pierwszego półrocza 2017.

Jeśli chodzi o sam drugi kwartał br., zysk jednostki dominującej wyniósł 782 mln zł. To wzrost o 55 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 r.

"Drugi kwartał 2018 roku był rekordowy pod względem sprzedaży. Pozyskaliśmy 6,1 mld zł składki przypisanej brutto, co jest najlepszym osiągnięciem w historii PZU. Również w ujęciu półrocznym uzyskany wynik był rekordowy i wyniósł 11,9 mld zł" - przekazał prezes.

Jak zapowiedział prezes, "w kolejnych kwartałach będziemy konsekwentnie realizować ambitne cele zawarte w strategii Nowe PZU, rozwijając główne obszary biznesowe: ubezpieczenia, bankowość, inwestycje i usługi w zakresie ochrony zdrowia".

"Nasze działania są kluczowe dla budowy długoterminowej wartości Grupy PZU, jak i dla osiągnięcia zysku przypadającego w formie dywidendy dla akcjonariuszy w kolejnych latach. Jeszcze w tym roku wypłacimy 2,5 zł na akcję z zysku za 2017 r, co oznacza wzrost o 78,6 proc. w porównaniu do poprzedniego roku" - powiedział Surówka.

Aneta Oksiuta