PGNiG: Jeden spośród 5 projektów akwizycyjnych jest 'bliżej niż pozostałe'Warszawa, 30.08.2018 (ISBnews) - Jeden z rozważanych pięciu projektów akwizycyjnych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) na Morzu Północnym jest bliżej realizacji niż pozostałe, poinformował prezes Piotr Woźniak.

"Pewnie w końcu coś nowego przed końcem roku będziemy mogli powiedzieć. Jest cały czas kilka opcja inwestycyjnych" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że spółka podchodzi do akwizycji bardzo selektywnie i konserwatywnie.

"Spośród 5 projektów, które mamy na celowniku, 1 jest bliżej niż pozostałe" - dodał prezes.

Wskazał też, że akwizycje na Morzu Północnym to są zwykle małe elementy większych transakcji, w których biorą udział duzi światowi gracze.

Poprzez swoją spółkę PGNiG Upstream Norway ASprowadzi poszukiwania i eksploatację na Norweskim Szelfie Kontynentalnym (Morza: Północne, Norweskie i Barentsa). PGNiG posiada w Norwegii udziały w 20 koncesjach.

Od rozpoczęcia produkcji w 2012 r. PGNiG wydobyło w Norwegii 2,14 mld m3 gazu i prawie 2,2 mln ton ropy naftowej. Po 2022 roku spółka planuje tu wydobywać 2,5 mld m3 gazu ziemnego rocznie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą, importem i eksportem gazu ziemnego, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)