Vistal Gdynia zawarł porozumienia o współpracy ze Stocznią Gdańsk i GSG TowersWarszawa, 24.09.2018 (ISBnews) - Vistal Gdynia w restrukturyzacji zawarł porozumienia o współpracy ze Stocznią Gdańsk oraz GSG Towers, podała spółka.

"Przedmiotem zawartych porozumień jest współdziałanie stron celem pozyskiwania nowych kontraktów oraz poszerzenie obszarów działalności przy wykorzystaniu wspólnego potencjału i komplementarnych kompetencji, głównie w segmencie produkcji i montażu konstrukcji stalowych" - czytamy w komunikacie.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

Stocznia Gdańsk jest znana na całym świecie jako producent statków. W 65-letniej historii zbudowała dla armatorów z całego świata ponad 1 000 jednostek pełnomorskich o różnym typie i zastosowaniu. Dziś Stocznia to zakład produkcyjny, który skupia się nie tylko na produkcji okrętowej, ale również realizuje zlecenia z zakresu konstrukcji stalowych i innych. W lipcu 2018 r. nowym właścicielem została Agencja Rozwoju Przemysłu.

(ISBnews)