Warszawa, 26.09.2018 (ISBnews) - Zdzisław Szypuła zrezygnował z funkcji wiceprezesa Famuru ze skutkiem na 31 grudnia 2018 r., podała spółka. Jednocześnie rada nadzorcza Famuru powołała Tomasza Jakubowskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych underground, a Waldemara Łaskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. surface.
"Przedmiotowa rezygnacja [Zdzisława Szypuły] została złożona w związku z wdrożeniem od 1 stycznia 2019 roku nowej struktury organizacyjnej emitenta zgodnej ze strategią spółki na lata 2019-2023 i planowanym objęciem funkcji wiceprezesa zarządu w spółce zależnej emitenta Famur Famak S.A. z siedzibą w Kluczborku" - czytamy w komunikacie.
Ponadto rada nadzorcza Famuru zmieniła funkcję Beaty Zawiszowskiej z dotychczasowej wiceprezes zarządu na wiceprezes zarządu ds. finansowych; funkcję Bartosza Bielaka z dotychczasowej wiceprezesa zarządu na wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju; funkcję Adama Toborka z dotychczasowej wiceprezesa zarządu na wiceprezesa zarządu ds. sprzedaży eksportowej underground; funkcję Dawida Gruszczyka z dotychczasowej wiceprezesa zarządu na wiceprezesa zarządu ds. sprzedaży krajowej underground, podano również.
Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Skonsolidowane przychody Famuru sięgnęły 1 459,6 mln zł w 2017 r.
(ISBnews)