Tauron: Budowa EC Stalowa Wola jest zaawansowana w 86%Warszawa, 02.10.2018 (ISBnews) - Inwestycja w budowę Elektrociepłowni Stalowa Wola jest zaawansowana w 86%, poinformował prezes Taurona Polskiej Energii Filip Grzegorczyk.

"Realizujemy też budowę Elektrociepłowni Stalowa Wola na paliwo gazowe. Stan zaawansowania prac w tym projekcie wynosi 86%" - powiedział Grzegorczyk podczas posiedzenia sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa.

Przypomniał, że termin oddania bloku to IV kw. 2019 r., podobnie jak bloku 910 MW w Jaworznie.

"W zakresie obu inwestycji nie ma przesłanek, aby mówić o opóźnieniach" - powiedział prezes.

Inwestycja w Stalowej Woli, która jest wspólnym przedsięwzięciem Taurona Polskiej Energii i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, obejmuje budowę bloku gazowo-parowego o mocy elektrycznej 450 MWe i cieplnej 240 MWt. Blok gazowo-parowy pracujący w wysokosprawnej kogeneracji jest budowany na terenie istniejącej już elektrowni w Stalowej Woli. Blok ma zostać przekazany do eksploatacji na koniec 2019 r.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)