1c Entertainment: Na GPW chcemy przyspieszyć wzrost grupy


Warszawa, 15.10.2018 (ISBnews) - 1C Entertainment planuje pierwotna ofertę akcji (IPO) na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) i zakłada zwiększenie tempa wzrostu grupy oraz generowanie zysków w każdym segmencie, poinformował ISBnews CEO Nikolay Baryshnikov.
„Z biznesowego punktu widzenia chcemy przyspieszyć nasz wzrost i zwiększać zyski w każdym segmencie. Pracujemy w ramach grupy nad projektami, które w mojej ocenie mają szansę stać się hitami" – powiedział ISBnews Baryshnikov.
Dodał, że przez hit rozumie grę, która generuje wysokie przychody, i posiada również atrakcyjny model rozgrywki, który będzie cieszył się uznaniem możliwie szerokiej społeczności graczy.
„Mamy przewagi nad innymi firmami z branży, które są często uzależnione od jednej - dwóch gier. My mamy 3 uzupełniające się, dobrze funkcjonujące segmenty – dystrybucję, usługi specjalistyczne oraz produkcję i wydawanie gier. Cenega, reprezentująca obszar dystrybucji, jest dla nas stabilnym źródłem dochodów. Qloc świadczący usługi na rzecz innych producentów ma bardzo duży potencjał rozwoju. Dynamicznie rozwija się także produkcja i wydawanie gier. Profil grupy jest bardzo zbilansowany. Nie znam innej takiej spółki - jesteśmy w tym aspekcie unikalni. Prowadzimy ten biznes kilkanaście lat i idziemy w dobrym kierunku" – podsumował Baryshnikov.
1C Entertainment to grupa zajmująca się działalnością na rynku gier video, w tym produkcją, dystrybucją oraz specjalistycznymi usługami dla branży.
(ISBnews)