1C Entertainment nie wyklucza przejęć po wejściu na GPWWarszawa, 15.10.2018 (ISBnews) - 1C Entertainment nie wyklucza rozwoju poprzez przejęcia po wejściu na warszawską giełdę, poinformował ISBnews prezes Nikolay Baryshnikov.

„Chcemy rozwijać się organicznie – widzimy duży potencjał wzrostu szczególnie w segmencie produkcji gier (reprezentowanym przez spółkę 1C Online Games) i w specjalistycznych usługach dla branży gier video (realizowanych przez Qloc). Nie wykluczam również przejęć dobrych studiów w Polsce i za granicą" – powiedział ISBnews Baryshnikov.

Zapowiedział również rozwój portfela wydawniczego. „Kilka tygodni temu rozpoczęliśmy współpracę z amerykańskim studiem. Każdy tytuł będziemy oceniać indywidualnie, ale jeśli taka współpraca okaże się perspektywiczna, to widziałbym nawet sens inwestycji kapitałowej w dane studio. Model joint venture też może być przez nas rozważany" – dodał CEO 1C Entertainment.

1C Entertainment to grupa zajmująca się działalnością na rynku gier video, w tym produkcją, dystrybucją oraz specjalistycznymi usługami dla branży.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)