Jak poinformował Mirosław Marek z urzędu gminy Nowa Dęba, BGKN został wyłoniony w drodze konkursu na wybór wspólnika i inwestora finansowego. „Obecnie prowadzone są negocjacje z BGKN uszczegółowiające warunki inwestycji” – dodał.

Gmina wraz z BGKN utworzy spółkę celową, której zadaniem będzie budowa bloku z mieszkaniami na wynajem, w tym z opcją dojścia do własności.

Jak zaznaczył Marek, gmina zobowiązała się do wniesienia aportu w postaci działki o powierzchni 27 arów. „Z kolei BGKN deklaruje finansowanie projektu budowy bloku poprzez niezbędne dokapitalizowanie utworzonej spółki celowej” - podkreślił.

Największym zainteresowaniem wśród chętnych, którzy chcą wziąć udział w programie Mieszkanie Plus w Nowej Dębie jest wynajem mieszkania z opcją dojścia do własności.

Reklama

Marek przypomniał, że taką możliwość uzyskuje się poprzez regularne opłacanie czynszu, zawierającego w sobie nie tylko koszty bieżącego utrzymania lokalu, ale także spłaty środków włożonych w budowę bloku. Osoby, które zdecydują się na taką możliwość mogą liczyć na rządowy program dopłat do czynszu, które mogą wynieść nawet do 30 proc. Dopłaty będą realizowane przez maksymalnie 15 lat.

Blok w Nowej Dębie będzie miał ok. 30 mieszkań, jego budowa powinna rozpocząć się w przyszłym roku, a lokale mają być przekazane mieszkańcom w drugiej połowie 2020 roku.

Samorząd deklaruje, że jeśli zainteresowanie lokalami przekroczy ich ilość, przygotowane będą nowe tereny pod budowę następnego bloku w ramach programu Mieszkanie Plus. (PAP)

autor: Wojciech Huk