WIG20 spada o 0,2 proc. o godz. 14.00. mWIG40 idzie w dół o 0,05 proc., sWIG80 zniżkuje o 0,45 proc., a WIG traci 0,2 proc.

Obroty na akcjami przekraczają 395 mln zł, w tym 324 mln zł na spółkach z WIG 20.

Zdaniem Tomasza Manowca, zarządzającego Noble Funds TFI nie widać na razie, by trend spadkowy małych i średnich spółek miał trwale się odwrócić.

"Możliwe, że końcówka roku będzie lepsza, ale czynniki fundamentalne, czyli pogarszające się wyniki w III i IV kwartale, które generują duże ryzyko na przyszły rok, nie sprzyjają pozytywnemu sentymentowi dla mWIG40 i sWIG80. Na tę chwilę wydaje się, że trend spadkowy ma więcej argumentów za kontynuacją niż zakończeniem" - powiedział PAP Biznes Manowiec.

"Jest dobry sentyment na zagranicznych rynkach i uważam, że trend wzrostowy dla spółek z WIG20 będzie kontynuowany. W przyszłych tygodniach ten segment rynku może cały czas być mocny" - dodał.

Wśród blue chipów we wtorek najmocniej rośnie PGE (o 3,6 proc.). W górę idą także inne spółki energetyczne: Energa o 0,6 proc., a Tauron o 0,5 proc. WIG Energetyka idzie w górę o 2,1 proc., a indeks od minimum z 10 września zwyżkował o 18 proc.

Spadkom w WIG20 przewodzi CCC (o 4,2 proc.), mocno zniżkuje także LPP o 2,6 proc. W dół o 3,8 proc. idzie Eurocash, a CD Projekt traci 3,5 proc.

Na szerokim rynku mocno w górę idzie Medicalgorithmics, o ponad 24 proc. Spółka podała w poniedziałek wieczorem, że w październiku złożyła mdm o 32 proc. więcej wniosków o płatność od ubezpieczycieli z tytułu usług wykonanych przy użyciu technologii PocketECG na terenie USA. Kurs Medicalgorithmics, mimo silnych wzrostów we wtorek, jest w tym roku na 80-proc. minusie.

Kilkuprocentowe spadki notują należące do Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank (o 3,7 proc.), Getin Holding (o 4,8 proc.) oraz Idea Bank (o 5,3 proc.).

We wtorek Gazeta Wyborcza oraz Financial Times napisały, że Czarnecki zawiadomił prokuraturę o złożeniu mu przez przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego propozycji korupcyjnej w zamian za przychylność regulatora dla GNB. UKNF zaprzeczył tym oskarżeniom. Premier Mateusz Morawiecki wezwał szefa KNF do KPRM na spotkanie w środę rano.

Notowania PlayWay rosną o 6,8 proc. Spółka podała, że jej nowa gra pt. Thief Simulator, która miała premierę na platformie Steam 9 listopada, już w pierwszej dobie sprzedaży zwróciła wszystkie koszty produkcji i marketingu.

Akcje Play drożeją o 0,1 proc. Operator telekomunikacyjny opublikował wyniki za III kwartał zbliżone do konsensusu rynkowego. Analitycy ocenili wyniki spółki pozytywnie, zwracając uwagę m.in. na duży wzrost wolnych przepływów pieniężnych FCFE.

Po publikacji wyników o 3,6 proc. rośnie Sanok (zysk netto w III kwartale o 26 proc. powyżej konsensusu), Neuca zwyżkuje o 0,4 proc. (wyniki zgodne z oczekiwaniami), a kurs Wirtualnej Polski spada o 3 proc. (zysk netto o 2 proc. poniżej prognoz).