CD Projekt zakłada model dystrybucyjny 'Cyberpunk 2077' podobny do 'Wiedźmina 3'


Warszawa, 14.11.2018 (ISBnews) - CD Projekt zakłada model dystrybucyjny "Cyberpunk 2077" "z grubsza podobny" do "Wiedźmina 3", poinformował prezes Adam Kiciński.
"Dwie duże umowy wymagały raportowania. Nie należy się spodziewać, że poinformujemy o wszystkich umowach, chyba że w danym kraju ruszy kampania. Model dystrybucyjny będzie z grubsza podobny do 'Wiedźmina 3', z którego byliśmy bardzo zadowoleni" - powiedział Kiciński podczas telekonferencji.
CD Projekt zawarł z firmą Bandai Namco Entertainment Europe umowę dystrybucyjną, której przedmiotem jest udzielenie Namco wyłącznej licencji na dystrybucję pudełkowej wersji gry "Cyberpunk 2077" w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One w 24 krajach Europy. CD Projekt ma umowę z firmą Warner Bros. Home Entertainment Inc. na dystrybucję gry "Cyberpunk 2077" na obszarze obejmującym Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk oraz ich terytoria zależne i stowarzyszone, w wersjach przeznaczonych na komputery PC oraz na konsole PlayStation 4 i Xbox One.
Prezes dodał, że "niekoniecznie" przy CP2077 będą wszyscy ci sami partnerzy co przy W3.
"Chcemy wybrać tych, którzy będą prowadzić najlepszą sprzedaż. Chcemy mieć najlepsze pokrycie i najlepszych partnerów" - powiedział Kiciński.
Wskazał, że aktualnie studio "wypełnia świat" "Cyberpunk 2077", dopracowuje szereg elementów.
"Prace idą wartko i zgodnie z planem. Przed nami superważny okres finiszowania. Chcemy wydać bardzo dopracowaną grę i rezerwujemy sobie na to trochę czasu"- zaznaczył Kiciński.
Ocenił, że udana premiera tytułu "Red Dead Redemption 2" pokazuje, że warto robić znakomite gry.
W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".
(ISBnews)