Morawiecki przybył do Pragi, gdzie wraz z premierem Czech Andrejem Babiszem będzie przewodniczyć polsko-czeskim konsultacjom międzyrządowym. Głównymi tematami obrad będzie Brexit, przyszły wieloletni budżet Unii Europejskiej, migracja i relacje dwustronne.

Szef polskiego rządu zauważył, że ostatnio bardzo często spotyka się z Babiszem. "To jest wyraz tych naszych coraz bardziej głębokich, pogłębionych relacji polsko-czeskich i bardzo się z tego cieszę, bo spotkania świadczą o tym, że nasze interesy są coraz bardziej zbieżne, przede wszystkich w układzie UE i w naszych bilateralnych relacjach" - ocenił Morawiecki.

Podkreślił także dobrą współpracę państw Grupy Wyszehradzkiej. "Współpraca pomiędzy nami, w ramach tych czterech państw, jest tak bliska, jak nigdy wcześniej nie była. I potrafimy osiągać rzeczy o charakterze fundamentalnym poprzez spójne nasze stanowisko, takie chociażby właśnie jak w zakresie migracji" - wskazał premier.

Jak mówił Morawiecki, polsko-czeska wymiana handlowa sięgnęła kwoty powyżej 20 mld euro, a "cała Grupa Wyszehradzka, warto to wspomnieć również, jest największym partnerem handlowym Niemiec" - podkreślił.

Dodał, że z Babiszem będzie rozmawiał m.in. o relacjach dwustronnych i sprawach z agendy europejskiej.

>>> Czytaj też: Orbán chce panować do 2030 roku. "To najbardziej stabilny rząd w Europie"