KGHM: Wykonamy ok. 86% planowanych nakładów inwestycyjnych w spółce-matce w 2018Warszawa, 15.11.2018 (ISBnews) - Wykonanie planowanych nakładów inwestycyjnych rzeczowych KGHM Polska Miedź S.A. w wysokości 2,67 mld zł w całym 2018 r. powinno ukształtować się na poziomie ok. 86%, poinformował wiceprezes ds. rozwoju Adam Bugajczuk. W ocenie wiceprezesa ds. produkcji Radosława Stacha, nie oznacza to rezygnacji z żadnego z projektów rozwojowych, a jedynie przesunięcie w czasie.

"Z przewidzianych 2 670 mln zł mamy wykonanie na poziomie 1 232 mln zł po III kwartale. Prognozujemy, że ono będzie na poziomie 86% zakładanego budżetu" - powiedział Bugajski podczas konferencji prasowej.

"Najważniejsza informacja jest taka, że żaden z projektów rozwojowych nie jest zatrzymany. My dziś jesteśmy we wszystkich projektach, realizujemy je, natomiast przesuwa się harmonogram" - dodał Stach w rozmowie z dziennikarzami.

Podkreślił, że KGHM nie wycofuje się ani z projektów realizowanych przez spółkę-matkę, ani realizowanych w grupie - np. usuwania wąskich gardeł w projekcie Sierra Gorda.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

(ISBnews)