Eko Export otrzymał zamówienie od koncernu z Niemiec warte ok. 9,9 mln złWarszawa, 19.11.2018 (ISBnews) - Eko Export otrzymał zamówienie na 2019 rok od niemieckiego koncernu z branży metalurgicznej, podała spółka. Wartość kontraktu wynosi 2 304 000 euro, tj. ok. 9,9 mln zł.

"W porównaniu do zamówień na rok 2018 [...] nastąpi wzrost w przychodach o 45%. Trzeba nadmienić, że w raporcie 62/2017 były uwzględnione dostawy do USA, Japonii, Tajwanu i Korei, a raport dzisiejszy dotyczy tylko zakładu w Niemczech" - czytamy w komunikacie.

W trakcie negocjacji są zamówienia do pozostałych zakładów poza Europą, podano także.

Spółka jest jedynym dostawcą koncernu.

Eko Export S.A. jest czołowym producentem mikrosfery w Europie. Dzięki swym specyficznym cechom mikrosfera znajduje szerokie zastosowanie, przede wszystkim w branżach motoryzacyjnej, energetycznej, budowlanej i w produkcji tworzyw sztucznych. Spółka importuje surowiec głównie z Rosji, Kazachstanu i Polski. Po przetworzeniu w zakładzie produkcyjnym w Bielsku-Białej kieruje blisko 100% produkcji na eksport, głównie do Europy i Stanów Zjednoczonych. Od 2010 r. spółka notowana jest na głównym rynku GPW.

(ISBnews)