Dekpol odstąpił od utworzenia oddziału prowadzącego działalność deweloperskąWarszawa, 20.11.2018 (ISBnews) - Dekpol podjął decyzję o odstąpieniu od zamiaru utworzenia oddziału, w ramach którego miała być prowadzona działalność deweloperska, z uwagi na jego niecelowość, podała spółka. Rezygnacja z oddziału nie wpływa na zasadnicze założenia procesu reorganizacji i planowane wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki obejmującej działalność deweloperską (ZCP) do zależnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

"Zarząd spółki zdecydował również [...] o zwołaniu na dzień 17 grudnia 2018 roku nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki, na którym zostanie poddana pod głosowanie m.in. uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zbycie przez spółkę ZCP spółki poprzez jej wniesienie tytułem wkładu niepieniężnego do spółki zależnej" - czytamy w komunikacie.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW. W 2017 r. miał 579 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)