ML System ma umowę z PP 'Porty Lotnicze' wart. 14,6 mln zł nettoWarszawa, 04.12.2018 (ISBnews) - ML System podpisał z Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" umowę dotyczącą zmiany aranżacji stref w Terminalu A w Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie, podała spółka. Łączna wartość umowy wynosi 14,6 mln zł netto.

"Systematycznie budujemy portfel zamówień na 2019 r. w oparciu o kontrakty zapewniające nam pożądaną rentowność. Umowa, której stroną jest Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" spełnia nasze oczekiwania w tym zakresie. W projekcie tym wykorzystane zostaną elementy inteligentnych systemów zarządzania oraz bezpieczeństwa w budownictwie (systemy BMS)" - powiedział prezes Dawid Cycoń, cytowany w komunikacie.

Całość prac powinna zostać zakończona nie później niż w ciągu 22 tygodni od daty podpisania umowy, a część prac nie później niż w ciągu 15 tygodni od daty podpisania umowy, podano także.

ML System rozpoczął również sprzedaż produktów fotowoltaicznych do strategicznego partnera w Australii. Dystrybutor z sukcesem przeprowadził proces certyfikacji rozwiązań spółki pod kątem lokalnych wymogów.

"Jeszcze w tym roku rozpoczniemy produkcję pod pierwsze zamówienie komercyjne do Australii, które będzie uwzględniać nasze flagowe produkty, takie jak: fasady wentylowane, żaluzje fotowoltaiczne, zadaszenia tarasu i parkingu, świetliki, balustrady" - dodał Cycoń.

Zamówienie do Australii uwzględnia również pilotażowe szyby z wbudowaną powłoką z kropek kwantowych, na które spółka otrzymała patent w październiku br. Praktycznie całe spektrum produkcyjne ML System zostanie wyeksponowane w "domu pokazowym", realizowanym przez strategicznego partnera w Australii. Projekt ten ma zostać zrealizowany na początku przyszłego roku, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji w okolicach Melbourne, podano także.

Wśród nowych rynków zbytu spółki w ostatnim czasie pojawiła się także Austria, Chorwacja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska oraz Niemcy.

ML System S.A. to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2018 r.

(ISBnews)