Erbud wniósł pozew o zapłatę przeciwko Platinum ResortWarszawa, 05.12.2018 (ISBnews) - Erbud wniósł przeciwko Platinum Resort pozew o zapłatę w postępowaniu upominawczym wraz z wnioskiem o zabezpieczenie innym roszczeniom pieniężnym, podała spółka. Wartość przedmiotu sporu wynosi 16 301 236,97 zł, natomiast wartość przedmiotu zabezpieczenia wynosi 8 997 620,79 zł (z czego część stanowi wniosek Erbudu o ustanowienie hipoteki na nieruchomościach inwestora).

"Kwota przedmiotu sporu dochodzona przez emitenta stanowi m.in.: (i) wynagrodzenie za wykonane roboty budowlane wykonane w ramach umowy z inwestorem w projekcie dotyczącym budowy kompleksu hotelowego czterogwiazdkowego, (ii) kwotę kary umownej za odstąpienia przez inwestora od umowy oraz (iii) zwrot kosztów związanych z realizacją umowy" - czytamy w komunikacie.

Erbud poinformował również, że negocjacje mające na celu dalszego wykonywania umowy lub jej części trwają, ale na datę przekazywania niniejszego raportu bieżącego nie zakończyły się uzgodnieniem wspólnego stanowiska z inwestorem.

26 stycznia 2017 r. Erbud poinformował, że zawarł z Platinum Resort umowę na budowę czterogwiazdkowego kompleksu hotelowego w Świnoujściu za kwotę 53,47 mln zł .

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży (razem) sięgnęły 1,8 mld zł w 2017 r.

(ISBnews)