Rada nadzorcza Banku Handlowego powołała Katarzynę Majewską i Jamesa Foley'a do pełnienia funkcji członka zarządu banku, podał bank.

"Rada nadzorcza banku postanowiła powołać: panią Katarzynę Majewską do pełnienia funkcji członka zarządu banku na kolejną 3-lenią kadencję. Kadencja rozpoczyna się 12 stycznia 2019 roku. Pani Katarzyna Majewska, w ramach podziału kompetencji, będzie odpowiedzialna za obszar operacji i technologii" – czytamy w komunikacie.

Rada postanowiła powołać także Jamesa Foley'a do pełnienia funkcji członka zarządu banku na 3-letnią kadencję. Kadencja rozpoczyna się z dniem 1 lutego 2019 roku. Pan James Foley, w ramach podziału kompetencji, będzie odpowiedzialny za obszar bankowości transakcyjnej, podano także.

Jak podaje bank, Katarzyna Majewska ponownie dołączyła do Banku Handlowego w Warszawie w styczniu 2016 roku, gdzie pełni funkcję członka zarządu banku i odpowiada za zarządzanie sektorem operacji i technologii. Majewska rozpoczęła pracę w sektorze bankowym w 1999 r. w Banku Handlowym w Warszawie, gdzie współtworzyła Handlobank, a po połączeniu z Citibank (Polska) była odpowiedzialna m.in. za procesy zakupowe i zarządzanie nieruchomościami spółek z Grupy Citi w Polsce.

"Pan James Foley posiada blisko 30-letnie doświadczenie w bankowości, z czego przez ostatnie 13 lat był związany z Grupą Citi. Ostatnio pracował na stanowisku szefa TTS w Citibank Korea Inc. (od czerwca 2014 r.). Jednym z osiągnięć pana Jamesa Foley'a było wprowadzanie przelewów transgranicznych dla dwóch nowych banków internetowych w Korei, co otworzyło szerokie możliwości współpracy z tymi bankami, również w segmentach klientowskich, które wcześnie nie współpracowały z Citi" – czytamy także.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.