„Uruchomiliśmy 5G w centrum stolicy Polski. Postawienie anten dostosowanych do nadchodzącej generacji to świetna robota, ale to dopiero początek. Zaczęliśmy rollout, który obejmie docelowo cały kraj. Jesteśmy zdeterminowani, aby zrealizować ten plan i zaoferować w Polsce sieć przyszłości. To rewolucja, która zmieni społeczeństwo, zmieni biznes i całą gospodarkę. 5G to nie tylko prędkość, ale wiarygodność, niezawodność transmisji - tak ważne cechy, aby rozwijały się cyfrowe kompetencje takich branż jak chociażby dla służby zdrowia, czy motoryzacji" - powiedział Maierhofer podczas uroczystości uruchomienia T-Mobile 5G Hub.

„T-Mobile Polska jest liderem w implementacji 5G, więc jesteśmy dumni z pierwszych anten i czekamy na to, co 5G zaoferuje w przyszłości. Jestem przekonany, że z wsparciem polskiego rządu zrealizujemy długoterminową wizję 5G w Polsce" - dodał prezes operatora.

Marek Zagórski z ministerstwa cyfryzacji podkreślił, że celem polskiego rządu jest być w pierwszej kolejności w Europie pod względem implementacji najnowszych technologii i mieć nowoczesną gospodarkę korzystającą z danych.

„5G jest jednym z koniecznych warunków, aby w tym wyścigu się liczyć. Jest priorytetem rządu, aby w jak najszybszym tempie mieć 5G w Polsce. Przygotowujemy rozwiązania prawne i organizacyjne, by w najpóźniej 2025 w największych miastach było 5G. Jednak dzięki inwestycjom, jak projekt T-Mobile Polska, wierzymy że osiągniemy ten cel jeszcze szybciej. Jest to nasz wspólny cel, aby z 5G korzystał przemysł, miasta i konsumenci. Polska jest liderem w branży komórkowej i w 5G również chcemy być w czołówce. Cieszę się, że T-Mobile Polska widzi potencjał w inwestycjach w polską gospodarkę" - powiedział Zagórski. 

Timotheus Heottges, CEO T-Mobile, wskazał, że to jego pierwszy event uruchamiania 5G. 

„Mam poczucie, że uczestniczę w wielkim projekcie. Generujemy w ten sposób wartość i bogactwo dla przyszłych pokoleń. Rozmawiamy z wieloma rządami o 5G, a tu w Polsce to robimy! Musimy zrozumieć na czym polega 5G. To technologia gwarantująca wiarygodność transmisji danych dla wielu kluczowych branż, a także smart city, czy rozrywki. Naszym celem jest najlepsza infrastruktura i sieć 4G i 5G - to nasze zobowiązanie, a liczmy też na  polityczne wsparcie rozwoju tej technologii" -powiedział Heottges.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom. 

>>> Czytaj też: Dzięki cyfryzacji PKB Polski może wzrosnąć o 275 mld zł