Asseco utworzyło w swoich strukturach nowy dział R&D - Asseco Innovation HubWarszawa, 10.12.2018 (ISBnews) - Asseco utworzyło w swoich strukturach nowy dział R&D - Asseco Innovation Hub (AIH), który zajmie się rozwojem innowacyjnych produktów i usług, podała spółka. Działalność AIH będzie polegała na wyszukiwaniu i wsparciu rozwoju nowatorskich rozwiązań dla branży finansowej, znajdujących się we wczesnej fazie rozwoju, oraz ludzi, którzy je tworzą.

"Obecnie 70% przedsiębiorstw deklaruje, że nowe technologie są głównym czynnikiem ich rozwoju. Oznacza to, że rola nowatorskich rozwiązań zaczyna odgrywać duże znaczenie w strategii biznesowej firm, które muszą sprostać dynamicznie zmieniającym się oczekiwaniom klientów. Grupa Asseco tylko w 2017 roku przeznaczyła 548,2 mln zł na inwestycje w obszar R&D. W ramach swojej działalności badawczo-rozwojowej pozyskuje innowacyjne projekty na kilka sposobów, m.in. poprzez realizację projektów wewnętrznych, współpracę ze startupami oraz korzystając z dofinansowania zewnętrznego" - czytamy w komunikacie.

Asseco Innovation Hub nie tylko pomoże rozwijać innowacyjne pomysły, ale ułatwi wprowadzenie ich na rynek. Dzięki współpracy z Asseco twórcy rozwiązań zyskają możliwość dostępu do wiedzy ekspertów firmy oraz jej zasobów, otrzymają niezbędne finansowanie, przeprowadzą testy swoich rozwiązań oraz będą mogli promować produkty na konferencjach branżowych Asseco. AIH umożliwi im również bezpośrednią współpracę z klientami spółki, podano również.

"Obecnie klienci oczekują od dostawców IT coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, które jednocześnie będą bezpieczne. Dział Asseco Innovation Hub zapewnia przyjazne środowisko do rozwoju nowatorskich pomysłów oraz daje możliwość przekształcenia ich w komercyjne produkty i wprowadzenia na rynek. Rozwój nowych projektów odbywa się w 4 etapach i trwa łącznie około 15 miesięcy. Powstanie AIH to nasza wizja, w jaki sposób powinna wyglądać współpraca dużej korporacji z początkującymi twórcami" - powiedział dyrektor zarządzający Asseco Innovation Hub Jarosław Bryl, cytowany w komunikacie.

"Działalność AIH to także organizacja hackathonów, takich jak pierwsza edycja Code Play by Asseco, która odbyła się w październiku br. w Krakowie. Cieszyła się ona dużym powodzeniem i jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu zgłoszonych projektów. W sumie do dalszej współpracy zaprosiliśmy 5 drużyn. To wydarzenie stanowi dobry początek naszej inicjatywy, którą będziemy realizować w ramach Asseco Innovation Hub" - dodał Head of Asseco Innovation Hub w Asseco Poland Tomasz Buczak.

Dodatkowo, oprócz działu AIH została utworzona spółka zależna Asseco Innovation Fund, która będzie odpowiadać za finansowanie i zarządzanie portfelem podmiotów, które wytwarzają i rozwijają produkty zakwalifikowane przez Asseco Innovation Hub do dalszego rozwoju, podano

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

(ISBnews)