Bloober Team ma sprecyzowane plany dot. produkcji gier do 2022 r.


Kraków, 10.12.2018 (ISBnews) - Bloober Team ma sprecyzowane plany produkcyjne do 2022 roku, ale póki co skupia się na przyszłym roku, kiedy odbędą się trzy duże premiery ważnych dla spółki gier, a kolejne tytuły wydadzą spółki zależne - iFun4All i Feardemic, poinformował prezes Piotr Babieno.
"'Layers od Fear 2', tytuł na IP hollywoodzkiej wytwórni Lions Gate i 'Medium' to nasze plany premierowe na 2019rok. Wszystkie te tytuły będą eksplorować obszar horroru psychologicznego, który jest naszą specjalnością. Stawiamy szczególnie na klimat, który wciąga i głęboko angażuje gracza, nie tylko straszy, ale zmusza do myślenia i refleksji. Te gry nie wyczerpują naszych planów" - powiedział Babieno podczas Cracow Games Day.
"Mamy ustalony development do 2022 roku i wiemy, co będziemy realizowali do tego czasu. Nie mówimy jeszcze o naszych dalszych planach ze względu na zobowiązania wobec partnerów biznesowych. Najbliższe są już wystarczająco intensywne" - dodał szef studia.
Podczas wydarzenia spółka pokazała gameplay m.in. nadchodzących w przyszłym roku "Medium" i "Layers of Fear 2".
"Mamy duże nadzieje sprzedażowe, jeśli chodzi o 'Layers of Fear 2', który ma pojawić się w ciągu 6-8 miesięcy. Jest duże zainteresowanie tym tytułem i liczymy, że będzie miał swoją publiczność" - powiedział Babieno.
Już 13 grudnia na Steam wejdzie "2084" w wersji early access. Gra będzie dopracowywana razem z graczami. Z kolei w I połowie 2019 r. Feardemic wyda grę "The Padre" (marzec 2019). W tym okresie pojawi się również "Observer" na Nintendo Switch.
Natomiast iFun4All pracuje nad "Far Peak" i "Ritual". Według słów prezesa spółki Michała Mielcarka, oba będą odwoływały się do popularnych kanonów, z mocnym naciskiem na grywalność i opowiadanie historii, do czego zobowiązuje obecność w grupie Bloober Team.
Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.
(ISBnews)