CI Games zaktualizowało strategię, wyda 4 gry indie w latach 2019-2020Warszawa, 13.12.2018 (ISBnews) - CI Games zaktualizowało strategię rozwoju grupy kapitałowej na lata 2017-2019, uwzględniając m.in. wydanie czterech gier w segmencie indie w latach 2019-2020, podała spółka. Produkcje zostaną wydane przez nową spółkę zależną United Label, a ich budżet to ok. 13 mln zł (z czego nakłady po stronie CI Games to szacunkowo 5 mln zł).

"W ramach strategii dotyczącej działalności wydawniczej, obejmującej produkty tworzone przez zewnętrzne studia deweloperskie, oparte o koncepty kreatywne tych studiów w segmencie gier indie, zarząd spółki zdecydował o prowadzeniu działalności wydawniczej poprzez nową spółkę zależną – United Label S.A., w której 100% akcji posiada CI Games S.A. W ostatnich tygodniach United Label S.A. podpisała umowy wydawnicze (umowy licencji wyłącznej na terytorium całego świata) z czterema studiami deweloperskimi, które zlokalizowane są w Wielkiej Brytanii i Francji, dotyczące wydania czterech gier o łącznym budżecie produkcyjnym około 13 mln zł. Każde ze studiów produkcyjnych jest przynajmniej częściowo zaangażowane w finansowanie swojej produkcji (jedno z nich finansuje ją w całości). Łączny koszt poniesionych nakładów po stronie Grupy CI Games szacowany jest na 5 mln zł. Nakłady finansowe, które poniesie Grupa CI Games z tytułu inwestycji we wspomniane cztery produkcje, zostały ujęte w opublikowanej przez spółkę [...] 26 listopada 2018 roku prognozie przepływów finansowych, w części odpowiadającej wydatkom do końca III kwartału 2019 roku. Ostatnia z ww. czterech, kluczowa umowa, została podpisana przez United Label S.A. w dniu 12 grudnia 2018 roku, co zrealizowało cele postawione przez zarząd spółki w zakresie startowego portfolio gier" - czytamy w komunikacie.

Grupa CI Games planuje wydanie dwóch z ww. gier w 2019 r. oraz kolejne dwie gry w 2020 r. Proces selekcji gier, które będą wydawane przez Grupę CI Games za pośrednictwem nowej spółki zależnej w segmencie gier indie, oparty jest między innymi na ocenie jakości każdej gry w obecnym jej stanie oraz potencjalnej jakości na dzień premiery, możliwości komercjalizacji, w tym planowanej sprzedaży danej gry w kanałach cyfrowych, oraz ocenie kompetencji zespołu tworzącego grę, podano także.

Spółka zapowiedziałą także, że tytuły wszystkich czterech wspomnianych gier oraz studia produkcyjne, które odpowiadają za ich produkcję, zostaną zaprezentowane przez Grupę CI Games w globalnym komunikacie marketingowym, który planowany jest na styczeń 2019 r.

"W ramach segmentu gier indie Grupa CI Games skoncentruje się na selekcji wysokiej jakości innowacyjnych gier, budowaniu długoterminowych relacji z producentami oraz wypracowaniu możliwie wysokiego zwrotu z inwestycji przy zachowaniu zrównoważonych nakładów na każdy z projektów. Grupa CI Games pracuje obecnie nad dalszym poszerzeniem oferty wydawniczej i planuje podpisać kolejne tytuły w segmencie indie" - czytamy dalej.

Zarząd podkreśla, że CI Games konsekwentnie realizuje dotychczasowe założenia strategii, m.in. w ramach zapowiedzianych dotychczas dwóch istotnych projektów na platformy sprzętowe PS4, Xbox One oraz PC, tj. "Sniper Ghost Warrior Contracts" – tworzonego przez wewnętrzny zespół spółki w Warszawie wraz z międzynarodowymi partnerami zewnętrznymi oraz największy obecnie projekt spółki, tj. "Lords of the Fallen 2", którą na zlecenie spółki produkuje studio Defiant z siedzibą w Nowym Jorku.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

(ISBnews)