Famur ma umowę na dostarczenie sprzętu do PGG za ok. 44,5 mln złWarszawa, 14.12.2018 (ISBnews) - Grupa Famur podpisała umowę z Polską Grupą Górniczą (PGG) na dostawę 96 kompletów nowych sekcji obudowy zmechanizowanej dla KWK Murcki - Staszic, podała spółka. Wartość kontraktu to ok. 44,5 mln zł netto.

"Podpisana przez Famur S.A. umowa przewiduje wykonanie dla PGG S.A 96 kompletów fabrycznie nowych sekcji obudowy zmechanizowanej o zakresie pracy od nie więcej niż 1,9 m do co najmniej 3,7 m wraz z kompletną hydrauliką sterowniczą. Zostaną one dostarczone i zainstalowane w kopalni Murcki - Staszic w okresie 18 tygodni od dnia podpisania umowy. Wartość kontraktu to 44 417 886,17 złotych netto" - czytamy w komunikacie.

"Jest to już kolejne pozyskane w tym roku zadanie, które Grupa Famur zrealizuje na rzecz Polskiej Grupy Górniczej. Stanowi ono potwierdzenie jakości, kompleksowości i precyzyjnego dopasowania naszych urządzeń do potrzeb krajowych zakładów wydobywczych, jednocześnie pozwalając nam być solidnym partnerem w procesie modernizacji i unowocześniania polskiego górnictwa" - podkreślił wiceprezes Famuru Adam Toborek, cytowany w materiale.

Zmechanizowane obudowy ścianowe są podstawą systemów wydobywczych opartych na kompleksach ścianowych. Urządzenia te są dostosowane do pracy we wszystkich technologiach prowadzenia ścian wykorzystywanych we współczesnym górnictwie (nie tylko węglowym). Spełniają odpowiednie wymogi bezpieczeństwa pracy, jak również szczegółowe kryteria europejskich oraz światowych norm i przepisów górniczych, podano także.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Skonsolidowane przychody Famuru sięgnęły 1 459,6 mln zł w 2017 r.

(ISBnews)