Getin Noble Bank i Idea Bank szukają inwestora finansowego

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
14 grudnia 2018, 07:13
Getin Bank
Getin Bank/ShutterStock
Zarządy Getin Noble Banku i Idea Banku podjęły w porozumieniu decyzję o rozpoczęciu działań mających na celu pozyskanie inwestora finansowego, który dokapitalizowałby banki lub podmiot powstały w wyniku rozważanego połączenia - podały banki w komunikacie.

Getin Noble Bank i Idea Bank podały, że jeszcze w grudniu tego roku planowane jest rozpoczęcie przez firmę doradczą analiz i prac w zakresie pozyskania inwestora, a w szczególności skierowanie zaproszeń do "wstępnie wyselekcjonowanej" grupy funduszy typu private equity.

Banki podały również, że zakończenie analiz dotyczących rozważanego połączenia Getin Noble Banku i Idea Banku planowane jest w styczniu 2019 roku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj