Przychody Asbisu wzrosły wstępnie o ok. 6% r: r do ok. 201 mln USD w listopadzieWarszawa, 21.12.2018 (ISBnews) - Asbis wypracował w listopadzie br. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 201 mln USD wobec 190 mln USD w listopadzie 2017 r., co oznacza wzrost o ok. 6%, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

"Listopad zamknęliśmy dobrą sprzedażą, pomimo poważnego pogorszenia nastrojów na rynku w ciągu miesiąca. Przygotowaliśmy firmę na ostatni miesiąc roku, w którym spodziewamy się wypracować dobre wyniki. W całym roku notujemy duże wzrosty sprzedaży, dlatego ten rok będzie dla nas jednym z najlepszych w historii spółki. Asbis wygrywa ten rok bardzo dobrą organizacją, świetną ofertą produktową oraz elastycznym podejściem do oczekiwań klientów. Pomimo naszej skali działalności jesteśmy w stanie szybko reagować na zmiany rynkowe, co daje nam przewagę nad konkurencją. Będziemy kontynuować tę strategię" - powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Siarhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)