Warszawa, 29.01.2019 (ISBnews) - Rada nadzorcza Biomed-Lublin powołała Piotra Fica na członka zarządu ds. operacyjnych z dniem 1 lutego 2019 r., podała spółka.

"W związku z rezygnacją pana Włodzimierza Parzydło z funkcji członka zarządu ds. finansowych z dniem 31 stycznia 2019 r. [...] skład zarządu pozostaje dwuosobowy. Rada nadzorcza wyraziła przekonanie, że zaangażowanie pana Piotra Fica przyspieszy proces rozwiązania przejściowych problemów, z jakimi boryka się spółka i pozwoli na realizację przyjętej strategii w oparciu o unikalne produkty oraz know-how spółki w obszarze biotechnologii, w efekcie oczekiwany wzrost wartości spółki i skuteczne zakończenie procesu restrukturyzacji" - czytamy w komunikacie.

Piotr Fic specjalizuje się w tworzeniu strategii i procesów rozwoju poprzez innowacje, restrukturyzacji i rewitalizacji biznesu oraz zarządzaniu operacyjnym przedsiębiorstw wymagających procesów naprawczych i stabilizujących ich funkcjonowanie. Posiada doświadczenie w tworzeniu, wdrażaniu i realizacji strategii na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej oraz Środkowego Wschodu i Afryki. Ostatnio pełnił funkcje prezesa zarządu EFA Polska oraz członka zarządu w Instytucie Innowacyjności Polska, podano także.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 31,4 mln zł w 2017 r.

(ISBnews)