Unimot chce mieć 5-7 stacji AVIA na Ukrainie w I półroczu 2019 r.Warszawa, 05.03.2019 (ISBnews) - Proces budowy sieci stacji paliw AVIA na Ukrainie przebiega wolniej niż pierwotnie zakładał Unimot, ale spółka liczy, że pierwsze 5-7 stacji ruszy na tamtejszym rynku jeszcze w tym półroczu, poinformował ISBnews prezes Unimotu Adam Sikorski.

Szef Unimotu przyznał w rozmowie z ISBnews, że proces uruchamiania pierwszych stacji z logo AVIA na Ukrainie trwa nieco dłużej niż początkowo zakładano.

"Mimo to liczę, że najpóźniej do końca pierwszego półrocza 2019 uruchomimy na rynku naszego wschodniego sąsiada ok. 5-7 placówek" - powiedział Sikorski.

W styczniu 2019 r. Unimot podpisał umowy franczyzowe i w partnerstwie z firmą Wexler Global Trading rozpoczął rebranding dwóch stacji paliw na Ukrainie na barwy sieci AVIA.

Prezes Sikorski poinformował również ISBnews, że jeszcze w tym kwartale lub najpóźniej na przełomie I i II kwartału tego roku Unimot planuje pierwsze wysyłki olejów smarowych na rynek chiński.

Unimot to pierwsza firma wchodząca w skład stowarzyszenia AVIA International, która zarejestrowała w Chinach spółkę i otworzyła tam własne biuro.

"Jeśli chodzi o stacje paliw AVIA w Chinach, to jest to proces długofalowy, aczkolwiek tamtejszy rynek wygląda bardzo obiecująco. Mam nadzieję, że jeszcze przed końcem 2019 roku rozpoczniemy działania w tym kierunku" - podsumował Sikorski.

Unimot od 2018 roku jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia AVIA International z siedzibą w Szwajcarii i rozwija sieć stacji paliw pod logo AVIA.

Spółka specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect.

Piotr Apanowicz

(ISBnews)