Marvipol ma umowę przedwstępną na działkę 2,3 ha w Kołobrzegu pod inwestycjęWarszawa, 08.03.2019 (ISBnews) - Marvipol podpisał umowę przedwstępną w sprawie nabycia działki o powierzchni 2,3 ha w Kołobrzegu pod inwestycję deweloperską za 7,9 mln zł netto, podała spółka.

"Przedmiotem umowy jest ustalenie warunków nabycia od sprzedającego przez emitenta lub wskazaną przez emitenta jednostkę powiązaną w 100% kapitałowo z emitentem, działki gruntu o powierzchni ok. 2,3 ha zlokalizowanej w Kołobrzegu, za cenę ok. 7,9 mln zł netto, na której emitent zamierza zrealizować inwestycję deweloperską" - czytamy w komunikacie.

"W związku z przysługującym gminie, w której jest położona nieruchomość, ustawowym prawem pierwokupu w stosunku do nieruchomości, zawarcie umowy przenoszącej prawo własności nieruchomości poprzedzone będzie zawarciem przez sprzedającego i emitenta, w terminie do dn. 7 czerwca 2019 r., warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości, przy czym umowa zawiera postanowienie o przysługującym emitentowi w terminie do dn. 14 maja 2019 r. prawie do jednostronnego odstąpienia od umowy w przypadku negatywnego, w ocenie emitenta, wyniku audytu nieruchomości" - czytamy dalej.

O zawarciu umowy warunkowej i następnie umowy przenoszącej prawo własności nieruchomości spółka poinformuje w trybie odrębnych raportów bieżących, czytamy dalej.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

(ISBnews)