PCM: Cena w wezwaniu Pollen Street Capital odpowiada wartości godziwej


Warszawa, 11.03.2019 (ISBnews) - Zarząd Prime Car Management (PCM) uważa cenę w wezwaniu Pollen Street Capital za odpowiadającą wartości godziwej spółki, podał PCM.
"W ocenie zarządu spółki, mając na uwadze [dokonane analizy], oraz biorąc pod uwagę aktywny udział wzywających uczestniczących w ogłoszonych do tej pory wezwaniach do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki pod kątem proponowanej przez nich ceny w wezwaniach oraz podniesienie ceny akcji w komunikacie, zaproponowana cena akcji odzwierciedla wartość godziwą spółki" - czytamy w stanowisku.
PCM ocenił też wezwanie jako zgodne z interesem spółki i potencjalnie pozytywnie wpływające na realizację jej strategii.
20 lutego br. PSC III, LP - fundusz zarządzany przez Pollen Street Capital Limited - ogłosił wezwanie na 100% akcji Prime Car Management (PCM) po cenie 20 zł za akcję. Kilka dni później fundusz zdecydował o podniesieniu ceny w wezwaniu do 23,25 zł z 20 zł.
Wcześniej wezwania na akcje PCM ogłosiły Hitachi Capital Polska oraz PKO Leasing, które w lutym poinformowały o decyzji dotyczącej nienabywania akcji spółki.
Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).
(ISBnews)