Upadłość Qumaka uprawomocniła się, wycofanie z GPW po 6 miesiącachWarszawa, 15.03.2019 (ISBnews) - Decyzja sądu o ogłoszeniu upadłości Qumaka uprawomocniła się, podał syndyk masy upadłości Qumak. Klauzula prawomocności nadana została 14 marca. Po upływie 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia nastąpi wycofanie akcji Qumak z obrotu.

"Syndyk zawiadamia, że po upływie 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości nastąpi wycofanie akcji Qumak z obrotu na rynku regulowanym" - czytamy w komunikacie.

Syndyk otrzymał ponadto zezwolenie sędziego-komisarza na odstąpienie od sprzedaży przedsiębiorstwa Qumak jako całości, podano także.

W lutym Sąd Upadłościowy - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych ogłosił upadłość Qumaka.

Qumak w upadłości jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews)